Սեփականության իրավունք, գույքային վեճեր
Սեփականության իրավունքը քաղաքացիական իրավունքի արդիական և կարևորագույն ինստիտուտներից մեկն է: Այն Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների պաշտպանության մասին կոնվեցիայով և Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությամբ ամրագրված հիմնական իրավունք է, որն ընկած է տնտեսության զարգացման հիմքում:
Սեփականության իրավունքի շուրջ վեճերը հաճախ վերաբերում են անշարժ գույքին:
Այս ոլորտում մեր կողմից առաջարկվող ծառայություններն են՝
սեփականության իրավունքի և այլ գույքային իրավունքների պաշտպանության հարցերով խորհրդատվություն,
անշարժ գույքի ձեռքբերման դեպքում անշարժ գույքի իրավական աուդիտ (legal due diligence), որը հնարավորություն է տալիս բացահայտել տվյալ գույքի ձեռքբերման հետ կապված իրավական ռիսկերը՝ զսպելով հետագայում հնարավոր նյութական կորուստները,
սեփականության իրավունքի հետ կապված գործարքներով աջակցություն նոտարական գրասենյակներում, կադաստրի պետական կոմիտեում և այլ պետական և տեղական ինքնակառավարմա մարմիններում,
ընդհանուր և համատեղ բաժնային սեփականություն հանդիսացող գույքերի շրջանակներում առաջացող վեճերով դատական և արտադատական ներկայացուցչություն,
ձեռքբերման վաղեմության ուժով սեփականության իրավունքի ճանաչման, սերվիտուտի հետ կապված, տիրազուրկ գույքի նկատմամբ սեփականության իրավունքի ձեռքբերման, գույքը ապօրինի տիրապետումից հետ պահանջելու հարցերով աջակցություն, դատական և արտադատական ներկայացուցչություն,

Право собственности, имущественные споры
Право собственности-один из современных и важнейших институтов гражданского права. Это основное право, закрепленное Конвенцией о защите прав человека и основных свобод и Конституцией Республики Армения, которое лежит в основе экономического развития.
Споры о праве собственности часто касаются недвижимости.
Услуги, которые мы предлагаем в этой области:
консультации по вопросам защиты прав собственности и других имущественных прав,
юридический аудит недвижимости в случае приобретения недвижимости (Legal due diligence), который позволяет выявить юридические риски, связанные с приобретением данной собственности, сдерживая возможные материальные потери в будущем,
поддержка сделок, связанных с правами собственности, в нотариальных конторах, Государственном комитете кадастра и других государственных органах и органах местного самоуправления,
судебное и внесудебное представительство по спорам, возникающим в рамках имущества, находящегося в общей и совместной долевой собственности,
поддержка по вопросам признания права собственности на основании давности приобретения, вопросы, связанные с сервитутом, приобретение права собственности на имущество, которое не имеет владельца, восстановление права собственности на имущество, находящееся в незаконном владении, судебное и внесудебное представительство,