Սեփականության իրավունք, գույքային վեճեր
Սեփականության իրավունքը քաղաքացիական իրավունքի արդիական և կարևորագույն ինստիտուտներից մեկն է: Այն Մարդու իրավունքների և հիմնարար ազատությունների պաշտպանության մասին կոնվեցիայով և Հայաստանի Հանրապետության Սահմանադրությամբ ամրագրված հիմնական իրավունք է, որն ընկած է տնտեսության զարգացման հիմքում:
Սեփականության իրավունքի շուրջ վեճերը հաճախ վերաբերում են անշարժ գույքին:
Այս ոլորտում մեր կողմից առաջարկվող ծառայություններն են՝
սեփականության իրավունքի և այլ գույքային իրավունքների պաշտպանության հարցերով խորհրդատվություն,
անշարժ գույքի ձեռքբերման դեպքում անշարժ գույքի իրավական աուդիտ (legal due diligence), որը հնարավորություն է տալիս բացահայտել տվյալ գույքի ձեռքբերման հետ կապված իրավական ռիսկերը՝ զսպելով հետագայում հնարավոր նյութական կորուստները,
սեփականության իրավունքի հետ կապված գործարքներով աջակցություն նոտարական գրասենյակներում, կադաստրի պետական կոմիտեում և այլ պետական և տեղական ինքնակառավարմա մարմիններում,
ընդհանուր և համատեղ բաժնային սեփականություն հանդիսացող գույքերի շրջանակներում առաջացող վեճերով դատական և արտադատական ներկայացուցչություն,
ձեռքբերման վաղեմության ուժով սեփականության իրավունքի ճանաչման, սերվիտուտի հետ կապված, տիրազուրկ գույքի նկատմամբ սեփականության իրավունքի ձեռքբերման, գույքը ապօրինի տիրապետումից հետ պահանջելու հարցերով աջակցություն, դատական և արտադատական ներկայացուցչություն,

Property rights, property disputes
Property rights are one of the most important and modern institutions in civil law. It is a fundamental right enshrined in the Convention for the Protection of Human Rights and Fundamental Freedoms and the Constitution of the Republic of Armenia, forming the basis for economic development.
Disputes related to property rights often involve immovable property.
The services we provide in this field include:
Legal consultation on property rights and other property-related matters,
Legal audit (due diligence) of immovable property in the case of acquiring real estate, which helps to identify legal risks associated with the property’s acquisition, preventing potential material losses in the future,
Assistance with property transactions in notary offices, the State Cadastre Committee, and other state and local self-government bodies,
Judicial and extrajudicial representation in disputes involving common and joint ownership,
Assistance with the recognition of property rights based on the statute of limitations, related to servitudes, acquiring ownership over property under illegal possession, and recovering property, along with judicial and extrajudicial representation,