Պայմանագրեր և գործարքների իրավական ուղեկցում
Բիզնեսի կայունության, ռիսկերի ճիշտ գնահատման, նվազեցման և զսպման համար հատկապես կարևոր նշանակություն ունեն գրագետ կազմված պայմանագրերը և վերջիններիս իրավական ուղեկցումը (խորհրդատվություն, կազմում, մշակում, վերանայում, բանակցում):
Մեր ընկերության իրավաբաններն ունեն հարուստ փորձառություն պայմանագրային իրավունքի ոլորտում ցանկացած տեսակ պայմանագրի ուղեկցման հարցում՝ անշարժ գույքի առուվաճառք, վարձակալություն, մատակարարում, բեռնափոխադրում, աշխատանքների կատարում և ծառայությունների մատուցում, նվիրատվություն, պահատվություն, ֆրանչայզինգ, լիցենզային պայմանագրեր, հանձնարարություն և գործակալություն, պահանջի իրավունքի զիջում, վարկային, երաշխիք, գրավ, փոխառություն, բաժնետոմսերի վաճառք, բաժնետերերի միջև համաձայնագրեր և այլ:
Պայմանագրային իրավունքի ոլորտում մեր ծառայություններն են՝
տիպային պայմանագրերի կազմում և առաջարկների ներկայացում,
պայմանագրային հարաբերություններում խորհրդատվություն,
պայմանագրերի, համաձայնագրերի, գործարքների և այլ իրավաբանական փաստաթղթերի մշակում և վերանայում,
հաճախորդի իրավունքների և շահերի ներկայացում նոտարական կարգով կնքվող գործարքներում, ինչպես նաև պայմանագրի մյուս կողմի հետ բանակցություններում,
պայմանագրերի նոտարական վավերացում և դրանցից բխող իրավունքների պետական գրանցում ՀՀ համապատասխան պետական մարմիններում,
ՀՀ օրենսդրության տեսանկյունից օտարերկրյա իրավունքով կարգավորվող միջազգային գործարքների, վերջիններիս վավերականության և կիրառելիության վերաբերյալ տեղեկանքների և իրավական կարծիքների տրամադրում,

Договоры и юридическое сопровождение сделок
Для стабильности бизнеса, правильной оценки, снижения и сдерживания рисков особенно важны грамотно составленные договоры и юридическое сопровождение последних (консультирование, составление, разработка, пересмотр, переговоры).
Юристы нашей компании имеют богатый опыт в области договорного права и готовы оказать сопровождение по любым типам договоров: купля-продажа недвижимости, аренда, поставка, транспортировка, выполнение работ и оказание услуг, дарение, хранение, франчайзинг, лицензионные договоры, поручение и агентирование, уступка требований, кредитные договоры, гарантии, залог, займ, продажа акций, соглашения между акционерами и другие.
Наши услуги в области договорного права включают:
Составление типовых договоров и подачу предложений,
Консультации по договорным отношениям,
Разработку и пересмотр договоров, соглашений, сделок и других юридических документов,
Представительство интересов клиента при заключении сделок, а также при переговорах с другой стороной,
Нотариальное заверение договоров и регистрация прав, вытекающих из них, в соответствующих государственных органах Республики Армения,
Предоставление юридических заключений по международным сделкам, регулируемым иностранным правом, их действительности и применимости,