Սնանկությունը ֆիզիկական կամ իրավաբանական անձի անվճարունակության իրավաբանական փաստն է, որը հաստատվում է դատարանի կողմից՝ անձին սնանկ ճանաչելու վճռով:
Անձի՝ իր պարտքերը վճարելու անկարողության յուրաքանչյուր դեպք չէ, որ կարող է համարվել սնանկություն, այն կարող է բացահայտվել փորձառու մասնագետների օգնությամբ:
Սնանկության ոլորտը կարգավորող օրենսդրությունը բարդ է, իսկ դատավարական ժամկետները՝ խիստ: Հետևաբար, խորհուրդ է տրվում սնակության գործի հենց սկզբնական փուլում դիմել փորձառու մասնագետի:
Սնանկության ոլորտում մատուցում ենք հետևյալ ծառայությունները`
• սնանկությանը վերաբերող հարցերով իրավական խորհրդատվություն,
• ֆինանսական առողջացման ծրագրի, բիզնեսի վերակազմավորման վերաբերյալ խորհրդատվություն,
• հաշտության համաձայնության և այլ՝ սնանկության վարույթի հետ առնչվող փաստաթղթերի (առարկություններ, միջնորդություններ և այլ դատական փաստաթղթեր) կազմում և ներկայացում դատարան,
• դատական ներկայացուցչություն սնանկության վարույթում,  պարտապանի և պարտատիրոջ իրավունքների պաշտպանություն:

Банкротство — это юридический факт неплатежеспособности физического или юридического лица, установленный судом в решении о признании лица банкротом.
Не каждый случай неспособности человека выплатить свои долги считается банкротством, его можно определитьс помощью опытных профессионалов.
Законодательство, регулирующее сферу банкротства, сложное, а сроки судебного разбирательства жесткие. Поэтому рекомендуется обратиться к опытному специалисту на самом начальном этапе рассмотрения дела о банкротстве.
В сфере банкротства мы предоставляем следующие услуги:
• юридические консультации по вопросам, связанным с банкротством,
• консультации по программе финансового оздоровления, реструктуризации бизнеса,
• составление и представление в суд мирового соглашения и других документов, связанных с производством по делу о банкротстве (возражения, ходатайства и другие судебные документы),