Պայմանագրեր և գործարքների իրավական ուղեկցում
Բիզնեսի կայունության, ռիսկերի ճիշտ գնահատման, նվազեցման և զսպման համար հատկապես կարևոր նշանակություն ունեն գրագետ կազմված պայմանագրերը և վերջիններիս իրավական ուղեկցումը (խորհրդատվություն, կազմում, մշակում, վերանայում, բանակցում):
Մեր ընկերության իրավաբաններն ունեն հարուստ փորձառություն պայմանագրային իրավունքի ոլորտում ցանկացած տեսակ պայմանագրի ուղեկցման հարցում՝ անշարժ գույքի առուվաճառք, վարձակալություն, մատակարարում, բեռնափոխադրում, աշխատանքների կատարում և ծառայությունների մատուցում, նվիրատվություն, պահատվություն, ֆրանչայզինգ, լիցենզային պայմանագրեր, հանձնարարություն և գործակալություն, պահանջի իրավունքի զիջում, վարկային, երաշխիք, գրավ, փոխառություն, բաժնետոմսերի վաճառք, բաժնետերերի միջև համաձայնագրեր և այլ:
Պայմանագրային իրավունքի ոլորտում մեր ծառայություններն են՝
տիպային պայմանագրերի կազմում և առաջարկների ներկայացում,
պայմանագրային հարաբերություններում խորհրդատվություն,
պայմանագրերի, համաձայնագրերի, գործարքների և այլ իրավաբանական փաստաթղթերի մշակում և վերանայում,
հաճախորդի իրավունքների և շահերի ներկայացում նոտարական կարգով կնքվող գործարքներում, ինչպես նաև պայմանագրի մյուս կողմի հետ բանակցություններում,
պայմանագրերի նոտարական վավերացում և դրանցից բխող իրավունքների պետական գրանցում ՀՀ համապատասխան պետական մարմիններում,
ՀՀ օրենսդրության տեսանկյունից օտարերկրյա իրավունքով կարգավորվող միջազգային գործարքների, վերջիններիս վավերականության և կիրառելիության վերաբերյալ տեղեկանքների և իրավական կարծիքների տրամադրում,

Contracts and legal accompaniment of transactions
Well-drafted contracts and their legal support (consulting, drafting, developing, reviewing, negotiating) are of particular importance for business stability, proper risk assessment, reduction, and mitigation.
Our company's lawyers have extensive experience in the field of contract law, providing legal support for all types of contracts, including real estate sales and purchases, leases, supply, freight transport, works and services contracts, donations, custody, franchising, licensing contracts, assignments and agency contracts, assignment of claims, credit, guarantees, pledges, loans, share sales, shareholder agreements, and others.
Our services in the field of contract law include:
Drafting standard contracts and presenting proposals,
Consulting on contractual relationships,
Drafting and reviewing contracts, agreements, transactions, and other legal documents,
Representing the client's rights and interests in notarized transactions and negotiations with the other party,
Notarizing contracts and registering related rights with the relevant state authorities of the Republic of Armenia,
Providing legal opinions and certificates on international transactions governed by foreign law, their validity, and applicability from the perspective of Armenian legislation,