Կացության և քաղաքացիության հարցեր
Մեր իրավաբանական թիմը աջակցություն է ցուցաբերում օտարերկրացիներին ՀՀ քաղաքացիության կամ երկքաղաքացիության ձեռքբերման, ՀՀ կացության կարգավիճակ ստանալու հարցերում: Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությունը նախատեսում է ՀՀ կացության ձեռքբերման երեք կարգավիճակներ, որոնք հնարավորություն են տալիս
Հայաստանում բնակվել մեկից տասը տարի ժամկետով՝
մեկ տարի՝ ժամանակավոր կացության կարգավիճակ,
հինգ տարի՝ մշտական կացության կարգավիճակ,
տասը տարի՝ հատուկ կացության կարգավիճակ:
Այս ոլորտում մեր կողմից մատուցվող ծառայություններն են՝
խորհրդատվություն Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիության և կացության թույլտվության ձեռքբերմանը վերաբերող օրենսդրության վերաբերյալ,
Հայաստանի Հանրապետության քաղաքացիության ձեռքբերման կամ դադարեցման գործընթացներում, ինչպես նաև ժամանակավոր, մշտական կամ հատուկ կացության կարգավիճակների ձեռքբերման կամ երկարացման գործընթացներում անհրաժեշտ փաստաթղթերի կազմում և ներկայացում,
խորհրդատվություն և ներկայացուցչություն աշխատանքի թույլտվությունների ձեռքբերման գործընթացներում,
հաճախորդի օրինական շահերի ներկայացուցչություն ՀՀ վարչական մարմիններում և դատարաններում՝ վարչական մարմինների որոշումները վիճարկելու նպատակով,

Вопросы гражданства и проживания
Наша юридическая команда оказывает поддержку иностранным гражданам по вопросам получения гражданства Республики Армения или статуса резидента Армении. Законодательство Республики Армения предусматривает три статуса для получения права на проживание в Армении, которые позволяют проживать в стране от одного до десяти лет:
- Один год — временный статус,
- Пять лет — постоянный статус,
- Десять лет — специальный статус.
Наши услуги в этой области включают:
Консультации по законодательству, касающемуся приобретения гражданства и вида на жительство в Республике Армения,
Составление и представление необходимых документов в процессе приобретения или прекращения гражданства Республики Армения, а также в процессе приобретения или продления временного, постоянного или специального статуса проживания,
консультирование и представительство в процессах получения разрешений на работу,
представление законных интересов клиента в административных органах и судах РА с целью оспаривания решений административных органов,