Լիցենզիաներ և թույլտվություններ
Ձեռնարկատիրական գործունեության որոշ տեսակների իրականացման համար ՀՀ օրենսդրությամբ պահանջվում են լիցենզիաներ կամ թույլտվություններ: Վերջիններիս ձեռքբերման մանրամասները կարգավորվում են «Լիցենզավորման մասին» ՀՀ օրենքով: Մեր մասնագետները հաճախորդներին աջակցում են ցանկացած տեսակի լիցենզիայի կամ թույլտվության ստացման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի հավաքագրմամբ և ներկայացուցչության իրականացմամբ՝ նախապես իրավաբանական խորհրդավություն տրամադրելով տվյալ գործունեությանը վերաբերող լիցենզիայի կամ թույլտվության ձեռքբերման և գործողության ընթացքում սահմանափակումների վերաբերյալ:
Սույն ոլորտում մեր կողմից մատուցվող ծառայություններն են՝
• լիցենզավորման ենթակա գործունեությամբ (շինարարություն, հանքարդյունաբերություն, առողջապահություն, կրթություն, ֆինանսական գործունեություն, անվտանգություն, հեռահաղորդակցություն, վիճակախաղեր և շահումներով խաղեր…) զբաղվելու համար լիցենզիայի ստացման գործընթացի կազմակերպում և անհրաժեշտ փաստաթղթերի հավաքագրում,
• հանրային սննդի կազմակերպման, ալկոհոլային և ծխախոտային արտադրանքի վաճառքի թույլտվություններ ստանալու համար փաստաթղթերի հավաքագրում և ներկայացուցչություն,
• ստացած լիցենզիաների կամ թույլտվությունների ժամկետի երկարաձգման գործընթացի կազմակերպում,
• տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտում հավաստագրի ստացման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերի հավաքագրում և ներկայացուցչություն,

Licenses and permits
Certain types of entrepreneurial activities require licenses or permits according to the legislation of the Republic of Armenia. The details of acquiring these licenses or permits are regulated by the Law on Licensing of the Republic of Armenia. Our experts assist clients in gathering the necessary documents and providing representation for obtaining any type of license or permit, offering prior legal advice regarding the acquisition of the relevant license or permit for the activity in question, as well as the limitations during its operation.
• Organizing the licensing process for activities subject to licensing (construction, mining, healthcare, education, financial services, security, telecommunications, gambling, etc.),
• Collecting documents and representing clients in obtaining permits for public catering, alcoholic and tobacco products sales,