Մրցակցության իրավունք
Հայաստանի Հանրապետության օրենսդրությունն արգելում է շուկայում մենաշնորհ կամ գերիշխող դիրքի չարաշահումը, անբարեխիղճ մրցակցությունը և հակամրցակցային համաձայնությունները: Այս ամենը կարգավորվում է «Տնտեսական մրցակցության պաշտպանության մասին» ՀՀ օրենքով: Մրցակցության իրավունքի խախտման դեպքում տնտեսվարող սուբյեկտների համար օրենքով նախատեսված են զգալիորեն մեծ տուգանքներ, որոնք առաջացնում են հավելյալ նյութական կորուստներ:
Նման ռիսկեր զսպելու նպատակով մրցակցության իրավունքի ոլորտում մեր հաճախորդներին առաջարկում ենք հետևյալ ծառայությունները`
• ընկերությունների վերակազմակերպումների (միացում, միաձուլում, ձեռքբերում և այլն) դեպքում հակամենաշնորհային ռիսկերը նվազեցնելու և դատական վեճերը բացառելու նպատակով մրցակցության իրավունքի մասով խորհրդատվություն,
• համակենտրոնացման հայտարարագրերի պատրաստում,
• աջակցություն համակենտրոնացման համաձայնությունների ձեռքբերման հարցերում,
• հաճախորդի շահերի ներկայացուցչություն ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովում (ՏՄՊՊՀ),
• դատական ներկայացուցչություն ընդհանուր իրավասության դատարաններում և վարչական դատարաններում՝ մրցակիցների և պետական մարմինների (ներառյալ ՏՄՊՊՀ-ի) հետ առկա վեճերում:

Право на конкуренцию
Законодательство Республики Армения запрещает злоупотребление монопольным или доминирующим положением на рынке, недобросовестную конкуренцию и антиконкурентные соглашения. Все это регулируется Законом РА «О защите экономической конкуренции». В случае нарушения права на конкуренцию законом предусмотрены значительные штрафы для хозяйствующих субъектов, что может привести к дополнительным материальным убыткам.
Чтобы сдерживать такие риски, мы предлагаем нашим клиентам следующие услуги в области конкурентного права:
консультирование по вопросам конкурентного права с целью снижения антимонопольных рисков и исключения судебных споров в случае реорганизации (присоединение, слияние, приобретение и т. д.) компаний,
подготовку деклараций о концентрации,
поддержку в достижении соглашений о концентрации,
представление интересов клиента в Государственной комиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) РА,
судебное представительство в судах общей юрисдикции и административных судах по существующим спорам с конкурентами и государственными органами (включая ГКЗЭК).