Կորպորատիվ իրավունք և վերակազմակերպումներ
Այն ընդարձակ ոլորտ է, որն իր մեջ ընդգրկում է բիզնեսի հիմնումը, կառավարումը, վերակազմակերպումը (միաձուլում, միացում, բաժանում առանձնացում կամ վերակազմավորում), բաժնետերերի և աշխատակիցների իրավունքների և պարտականությունների սահմանումը, վերջիններիս կողմից օրենքներին հետևելը և համապատասխան գործելը: Այլ կերպ ասած՝ կորպորատիվ իրավունքն այն ոլորտն է, որը կարգավորում է ընկերությունների ստեղծման, գործունեության և կառավարման կանոնները, սահմանում հետագա կարգավորումները և գործնական անհրաժեշտ մոտեցումները:
Կորպորատիվ իրավունքի ոլորտում մատուցում ենք հետևյալ ծառայությունները`
կորպորատիվ իրավունքի հետ կապված հարցերի ամբողջական շրջանակի վերաբերյալ խորհրդատվություն,
ընկերության գրանցման և կազմակերպաիրավական ձևի ընտրության հարցի կողմնորոշում,
առևտրային և ոչ առևտրային կազմակերպությունների հիմնադրում և գրանցում,
գրանցման հետ կապված վարչական ներկայացուցչություն (իրավաբանական անձանց գրանցման պետական ռեգիստր, դեպոզիտարիա/հաշվի օպերատորներ և այլն),
կանոնադրության և այլ հիմնադիր փաստաթղթերի պատրաստում, կանոնադրության փոփոխությունների, կանոնադրական կապիտալի ավելացման կամ նվազեցման, տնօրենի փոփոխության, բաժնեմասի առուվաճառքի իրավաբանական ուղեկցում,
բաժնետերերի համաձայնագրերի պատրաստում,
ընկերության ընթացիկ իրավաբանական սպասարկում (պայմանագրերի կազմում, վերանայում, ամենօրյա գործունեությանը, աշխատանքային օրենսդրությանը, հարկային և մաքսային իրավունքին առնչվող իրավական աջակցություն),
վերակազմակերպման մոդելի ճիշտ ընտրություն. ընկերությունների վերակազմակերպման (միաձուլում, միացում, բաժանում, առանձնացում, վերակազմավորում) գործընթացի իրավական ուղեկցում և գնահատում իրավական տեսանկյունից, անհրաժեշտ փաստաթղթերի պատրաստում,
համակենտրոնացումների հայտարարագրման աջակցություն,
ընկերության լուծարման գործընթացի իրականացում,
իրավական համալիր վերստուգում (legal due diligence),
կորպորատիվ համապատասխանության (corporate compliance) հետ կապված ծառայություններ,
խորհրդատվություն բաժնետոմսերի համախմբման և բաժանման գործընթացներում,
ընկերության արժեթղթերի, այդ թվում պարտատոմսերի, թողարկման և տեղաբաշխման իրավական ուղեկցություն,
կորպորատիվ իրավունքի հարցերով ներկայացուցչություն դատարաններում և արբիտրաժային վարույթների շրջանակներում:

Корпоративное право и реорганизация
Корпоративное право является неотъемлемым спутником любого бизнеса. Это обширная область, охватывающая вопросы создания, управления и реорганизации бизнеса (слияние, присоединение, разделение, отделение или реорганизация), определение прав и обязанностей акционеров и сотрудников, соблюдение законов и надлежащая деятельность с их стороны. Другими словами, корпоративное право — это область, которая регулирует правила создания, деятельности и управления компаниями, а также устанавливает дальнейшие регламенты и практические подходы.
В рамках корпоративного права мы предоставляем следующие услуги:
• консультации по полному спектру вопросов, связанных с корпоративным правом,
• ориентация в вопросе регистрации компании и выбора организационно-правовой формы,
• создание и регистрация коммерческих и некоммерческих организаций,
• административное представительство, связанное с регистрацией (государственный реестр регистрации юридических лиц, депозитарий/операторы счетов и т. д.),
• подготовка устава и других учредительных документов, юридическое сопровождение изменений в уставе, увеличения или уменьшения уставного капитала, смены директора, купли-продажи акций,
• подготовка соглашений акционеров,
• текущее юридическое обслуживание компании (составление, пересмотр договоров, юридическая поддержка повседневной деятельности, трудового законодательства, налогового и таможенного права),
• правильный выбор модели реорганизации; юридическое сопровождение и оценка процесса реорганизации (слияние, присоединение, разделение, отделение, реорганизация) компаний с юридической точки зрения, подготовка необходимых документов,